Uhelný mlýn - to je design

Uhelný mlýn - to je architektura

Industriální stavba z počátku 20. století, postavená z cihel vyhlášené místní cihelny Fischerů, stojí v areálu libčické Šroubárny, severozápadně od Prahy. Mlýn původně sloužil ke mletí uhlí na jemný prach, který se využíval při finální úpravě tuhosti šroubů.  Za citlivou rekonstrukci objektu získal Patrik Hoffman v roce 2013 českou Národní cenu za architekturu, Grand Prix architektů. Objekt byl zrekonstruován za pomocí dotace ze Strukturálních fondů EU. Uhelný mlýn je dnes inspirativní místo ke spočinutí a povznesení se na duši, místo kde pochopíte, jak se dá také pracovat s původní autentickou architekturou, kde si můžete koupit krásný design a současné umění, kde vám bude dobře. Místo, které budujeme tak trochu v duchu současných životních trendů a slow přístupu k životu.

Uhelný mlýn - to je současné umění

Ve středním patře Uhelného mlýna je galerie arto.to, zaměřená na současné české umění.

Uhelný mlýn - to je skandinávský design

Viděli jste už naživo kolekci lamp Bestlite, plechový nábytek Mathieu Matégota, elegantní lampy od Grety Grossman či zrcadla Adnet? Pokud ne, tak vítejte v našem showroomu, pro vlastní pohodlí se můžete usadit třeba na pohovku Grand Piano. GUBI to jsou nadčasové ikony, překrásné solitéry, minimalistický design. GUBI - to je design na celý život!

Exkluzívní showroom GUBI můžete navštívit v jedinečném prostředí v Uhelném mlýně v Libčicích nad Vltavou v pondělí, ve středu nebo pátek, po předchozí telefonické dohodě.