Co se děje

DERNIÉRA VÝSTAVY GWÉNAËL MORICE: ROZBAL OBAL A SETKÁNÍ S AUTOREM

Sobota 24. 2. 2018 / 14h
Dovolujeme si vás srdečně pozvat na derniéru výstavy a setkání s autorem Gwénaëlem Morice, který vás provede svou výstavou.

CVIČENÍ, RELAXACE, MEDITACE — TO JE KUNDALÍNY JÓGA S MÍŠOU

Sobota 27. 1. 2018 / 10h
Kundalíny jóga s lektorkou Míšou. Cvičení, relaxace, meditace. Vyrovnáme hormonální systém, vyhladíme nervy, protáhneme tělo. Zaměříme se na zpomalení a rozšíření dýchání. Budeme hledat naši vnitřní sílu, ucítíme ji a užijeme si jí. Lekce se konají při minimálním počtu 5 a maximálním počtu 15 cvičenců. Objednávejte se prosím na M: michabamboo@yahoo.com, akceptujeme pouze přihlášené.

GWÉNAËL MORICE: ROZBAL OBAL. NYNÍ V UHELNÉM MLÝNĚ

Výstavu Rozbal obal jsme přestěhovali z Kotelny do Uhelného mlýna, otevírací doba po, st a pá od 10 - 16h. Před návštěvou nás prosím kontaktujte telefonicky, +420 776 110 734.

PILATES S ALICÍ UŽ TUTO SOBOTU!

Sobota 13. 1. 2018 / 10h
Od ledna jsme rozšířili sobotní lekce jógy o kundaliny a pilates. Budeme cvičit zase s Alicí a lekce začínají dříve, již od 10:00 hodin. Alice Paruchová je lektorka pilates, absolventka Pilates academy PhDr. Mgr. Renaty Sabongui a má atestace Pilates I. a II. level. Vemte si ručníky, budeme se potit!

OTEVÍRACÍ DOBA UHELNÉHO MLÝNA, KOTELNY A ARTO.TO

Otevírací doba UHELNÉHO MLÝNA, KOTELNY A ARTO.TO galerie je v době Vánočních svátků přerušená, těšíme se na vás opět od 5. 1. 2017.

UHELNÝ MLÝN PŘEDSTAVUJE:

IM.PRINTED

je to nová, začínající značka originálních textilií, vyráběných tradiční metodou dřevotisku. Autorka Petra Gupta pracuje střídavě na Moravě a v indickém Rádžastánu. Vyvíjí vlastní autorské dezény, ale spolupracuje i s tradiční tiskařskou ženskou komunitou v Indii, inspiruje nastupující tiskařkou generaci ve Strážnici. Její práce je zaměřená na udržitelnost a etický přístup práce designérů s tradičními řemeslnými komunitami a uchování techniky dřevotisku. Přijďte si k nám vybrat!

JOGA POD OBRAZY S MICHALOU MIHARU

Sobota 25. 11. 2017 / 10.30 h
Tuto sobotu nahradí lektorku Terezku Michala Miharu s ochutnávkou kundalíny jógy, poprvé pod obrazy. Nezáleží, zda s jógou začínáte či máte pokročilé zkušenosti. Každý úkon má své minimum či alternativu, kterou zvládne každý. Vy sami rozhodnete o tom, kam chcete své tělo pustit, sami se rozhodnete, zda cvičení pojmete dynamicky či relaxačně. Posílíme tělo, vyčistíme mysl, upevníme nervy...

KONCERT ZPĚVAČKY KATARZIA V KOTELNĚ

Katarzia je slovenská zpěvačka a písničkářka. Její koncert na závěr Snow Film Festu proběhne 12. 2. 2018 od 22 hodin v Kotelně.
Více na www.libcickekrizovatky.cz

GWÉNAËL MORICE: ROZBAL OBAL

Výstavu Rozbal obal jsme přestěhovali z Kotelny do Uhelného mlýna. Je k vidění každé pondělí, středu a pátek od 10 do 16 hodin. O Svátcích máme zavřeno. Kontaktujte nás před návštěvou na tel. +420 776 110 734.

KOTELNA GALA OPENING

Slavnostní otevření KOTELNY je ve čtvrtek 26. 10. 2017, v 17 hodin. Vedle ikonického industriálního klenotu Uhelného mlýna, nedaleko Prahy v Libčicích nad Vltavou, se otevírá originální multifunkční budova KOTELNA. Zasloužil se o to zejména architekt Patrik Hoffman, který souostroví bývalých industriálních staveb z autentické cihlové výstavby citlivou rekonstrukcí postupně vrací zpátky do života. Konverze Uhelného Mlýna byla v roce 2013 oceněna hlavní cenou Grand Prix architektů.

BMW i3 ZKUŠEBNÍ JÍZDY

Na zkušební jízdy novým elektromobilem BMW i3, koncipovaným pro městského člověka si můžete přijít v pátek 27. 10. 2017 mezi 14 a 17 hodinou. Elektromobil i s obslužným personálem na vás bude čekat ve vstupním předpolí u Kotelny. Těšíme se na vás!

GWÉNAËL MORICE: ROZBAL OBAL

Výstava, která se koná u příležitosti inaugurace KOTELNY, ještě nedávno zchátralé industriální ruiny, jejíž návrat do života si jen málokdo dokázal představit je koncipovaná jako velká site specific instalace. Stále jsou mezi námi ti, jejichž oči vidí potenciál budoucího ve věcech odhozených, chátrajících, určených k zániku a kteří jsou schopni jim vdechnout nový život, jako třeba architekt rekonstrukce Patrik Hoffman nebo výtvarník Gwénaël Morice, který zase vytváří nové hravé světy z potravinových plastových odpadků.

PREZENTACE KOTELNY NA DESIGNBLOKU 2017

Uhelný mlýn uvede v Superstudiu na Designbloku velkoformátové umělecké fotografie cyklu s pracovním názvem Vykopávky. Cyklus je pouze jednou z částí velkého časosběrného dokumentu mapujícího proces, kdy se pod rukama architekta a stavitelů, do zašlé krásky v ruinách KOTELNY opět vrátil život. Cyklus nafotilo Boys Play Nice, držitel Czech Grand Design za fotografii z roku 2015. Přijďte se na nás podívat do galerie PG.07.

OTEVÍRACÍ DOBA V PRŮBĚHU DESIGNBLOKU 2017

Během Designbloku 2017 ve dnech 27.–30. 10. otevřena denně 9-17 hodin. Po ukončení Designbloku je otevírací doba pondělí, středa a pátek 9-16 hodin. V pátek 3. 11. máme z technických důvodů zavřeno. Před plánovanou návštěvou nebo pro jiné termíny nás prosím kontaktujte telefonicky nebo e-mailem.